Články

ZDE NAJDETE 2 SNADNÉ KROKY, KTERÉ BEZ BOLESTI ODSTRANÍ KONFLIKTY UVNITŘ I OKOLO VÁS!

Už jste někdy měli svůj cíl na dosah, a kvůli vnitřnímu nebo vnějšímu konfliktu vám unikl? Nebo jste nedosáhli cíle kvůli "lidskému faktoru?" Vysiluje vás napětí v rodině, v kolektivu zaměstnanců, nebo v jiné skupině, na které vám záleží?

Zkuste si představit, že jste uvnitř klidnější, a že vy i lidé okolo vás nacházíte společnou řeč i ve věcech, na kterých jste se dříve nedokázali domluvit.

Říkáte, že to není možné? Tento článek vám ukáže, že pokud pochopíte psychologii konfliktů, možné to je. "Ale já nejsem žádný psycholog ani analytik!", říkáte si. Nemusíte být odborník, stačí vědět, jak konflikty vznikají, a pak sami, nebo s pomocí odborníků velice jednoduše deaktivovat celý mechanismus.

Zdá se vám to jednoduché? Možná až primitivní? Všechny velké věci, které fungují, jsou jednoduché, pokud pochopíte principy. Takže přátelé, vítejte na palubě, PRÁVĚ VYPLOUVÁME!

PRVNÍ KROK – POCHOPTE KONFLIKT

Konflikt má svoje zákonitosti. Jeho výsledkem je exploze. Ať už uvažujete obrazně, nebo fakticky, výsledkem je výbuch. Zkrátka – konflikt se chová jako bomba nebo granát.

Více...

Dvě základní složky bomby nebo granátu jsou VÝBUŠNINA A ROZBUŠKA. Také konflikt potřebuje a) ničivou sílu a b) podnět. Výbušnina jsou rozdíly mezi lidmi (tělesné, názorové), které vytvářejí napětí. Rozbuška je adrenalin, vytvářející tlak.

Vezměme například začátek 1. světové války: výbušnou energii dávaly vnější rozdíly a rozpory tehdejšího světa, rozbuškou se stali adrenalinem napěchovaní nacionalističtí atentátníci.

Zapřemýšlejme spolu: pokud by Evropa v létě 1914 nebyla plná vnějších rozdílů a rozporů, dokonce ani takový brutální čin, jakým byl atentát v Sarajevu, by ve zdravé společnosti nevyprovokoval válku. Válka mohla vzniknout jen v poblázněné a k prasknutí napjaté situaci tehdejší Evropy, která nedokázala najít jednotný, společný cíl. Gavrilo Princip vypálil z bezprostřední blízkosti dvě kulky, jednu do krku následníka rakouského trůnu, druhá skončila v břiše Ferdinandovy manželky Žofie. Úmyslně jdeme do drastických detailů. Zkuste si totiž představit, jestli by tohle udělal člověk, který je momentálně v pohodě. ???

Rozhodně ne, tohle je práce pro adrenalinového fanatika.

Zde je tedy jednoduchý vzorec, jak vzniká konflikt: musí být rozdíl nebo rozpor (napětí), a musí být adrenalin (tlak).

Odstraňte jeden, nebo oba články řetězu, a odstraníte konflikty. Všechno ostatní je jen OMÁČKA!!!

 

DRUHÝ KROK – DEAKTIVUJTE KONFLIKT

Jak na to? Na začátku odstraňte alespoň rozpory (napětí) anebo adrenalin (tlak).

Hned jak to bude možné, odstraňte obojí.

Jak vůbec vznikají rozdíly a rozpory (napětí), a jak je můžeme odstranit?

Rozdíly a rozpory vznikají z chybného chápání rozmanitosti.

Rozmanitost je vedle současné jednotnosti jedna ze základních vlastností celku. Vezměte si třeba moderní auto. Skládá se z mnoha odlišných součástek, každá z nich má své místo a svoji přesnou funkci. Ale teď si představte, že by všechny součástky auta vypadaly jedna jako druhá. Nebo si představte, že by všechny klávesy na notebooku měly jeden znak, jedno písmeno. Anebo lidé. Všichni by vypadali stejně, jmenovali by se stejně, byli by stejně staří... Důsledek? Auto, notebook, lidská společnost – přestane to fungovat!

Rozmanitost není příčinou napětí, ale základním předpokladem fungování celku.

Napětí ve společnosti vzniká až tehdy, když jedna nebo více částí společnosti začnou chápat rozdíly jako důvod k ovládání druhých!

Řešení?

Pochopte a naučte lidi chápat, že jsme všichni na jedné lodi. Naučte je spolupracovat, táhnout za jeden provaz, a rozložíte výbušninu na neškodné látky, které navíc můžete ještě zužitkovat.

Ale co je ten společný provaz?

Je to pochopení, že naše skutečná a trvalá identita není měnící se tělo, ale živá řídící jednotka – duše, átma, neboli vlastní já. Všechny živé bytosti mohou zažívat jednotu na této úrovni a překonat tak nebezpečí rozporů, pramenící z nepochopení a zneužití rozdílů.

Najděte experty, kteří tyto věci chápou, jsou schopní to vysvětlit druhým a pomozte jim tyto informace systematicky šířit ve společnosti.

Odkud se bere adrenalin (tlak), a jak jej můžeme odstranit?

Adrenalin je hormon, který adaptuje organismus na zvýšenou, nebo dokonce kritickou zátěž.

Problém s tímto hormonem je, že jeho dlouhodobý přebytek může vést k násilnému, agresívnímu jednání. Přebytečný adrenalin má dva zdroje: současný hektický styl života, přinášející negativní zážitky a adrenalin obsažený v potravě.

Viděli jste někdy, aby byl agresivní řidič, který nespěchá? Takového šoféra budete muset dlouho (a patrně i marně) přemlouvat, aby dal někomu facku.

Ale spěchající řidič plný adrenalinu je něco jako boxer těsně před zápasem. Nesnažte se mu zkřížit cestu! V lepším případě vám vynadá, v horším použije boxerky.

Negativní zážitky vznikají tehdy, když jednáme jen pro uspokojení vlastního těla bez ohledu na ostatní. Patří sem jak náš agresivní řidič, tak zloděj, který nedomýšlí, že okradenému způsobí trauma, možná ublížení na zdraví a určitě mu budou chybět ukradené věci, a patří sem například terorista, kterému je úplně jedno, že zabije lidi, kteří nenesou za jeho problém přímou odpovědnost.

Do kategorie negativních zážitků spadá všechno, co ubližuje nám, nebo druhým: alkohol, jezení masa, cigarety, drogy, hazardní hry, násilí a konflikty všeho druhu. Bohužel sem patří i současný styl zábavy, pokud se při ní provozují anebo propagují výše uvedené činnosti.

A co adrenalin v potravě? Odkud myslíte, že se tam asi bere? Jeho zdrojem jsou, stejně jako u nás, nadledvinky, ale jsou to nadledvinky zvířat, zabitých na jatkách. Je to obyčejný zákon o zachování energie, v tomto případě o zachování destruktivních emocí, které zvíře zažívá, když je zabíjeno. Adrenalin v mase je spolehlivým nosičem těchto emocí a následného negativního tlaku.

Řešení?

Naučte lidi zpomalit životní tempo a dejte jim pozitivní zážitky, přinášející radost a požitek každému. Dejte lidem takové vzdělání, kulturu a zábavu, které je naučí hledat a najít společný zájem všech, a jednat způsobem "výhra – výhra".

Dejte jim vynikající čerstvé a zdravé jídlo bez adrenalinu, dejte jim ho tolik, že se ani nebudou moct zvednout od stolu, a uvidíte, že zapomenou na všechny nižší chutě a na všechny ty nesmysly, které jim i nám všem okolo zkracují život.

A nejjednodušší je najít experty, kteří vědí jak na to, chtějí to dělat, a jsou nadšení to učit druhé.

Najděte nejlepší kuchaře, nejlepší baviče a nejlepší tanečníky, herce a zpěváky, a zaměstnejte je 16 hodin denně v tom, aby dávali druhým POZITIVNÍ ZÁŽITKY! Tak postupně rozložíte konflikty na neškodné látky, a lidem zbude více energie na to, aby společně vyřešili základní problémy lidského života!

 

-------------------------------------------------------------------------------

Odborníci varují:

NEDOSTATEK POZITIVNÍCH ZÁŽITKŮ ZVYŠUJE ADRENALIN A ZPŮSOBUJE KONFLIKTY UVNITŘ I OKOLO NÁS!

Teď se asi ptáte: "O jakém nedostatku ten člověk píše?" Vždyť je 21. století, žijeme v Evropě, jsme svobodní, a pokud máme dost peněz, stačí jen natáhnout ruku a vybrat si ze všech zážitků ten, co je právě nejpozitivnější a nejšťavnatější!

Problém je, že ty "nejšťavnatější" zážitky mívají "nejšťavnatější" následky. Třeba takové "šťavnaté" pivečko. "Hmmm, taková dobrota..., a ta pěna!" Ale zkuste pak sednout za volant! Jeden pán si po takovém "šťavnatém" pivečku na Ralley Vyškov (asi jich bylo víc) hrál na závodníka a rozsekal mi celý zadek auta. A když ho balila policie, už to pro něho mělo jinou "šťávu".

Pocházím z jižní Moravy a jako dospívající kluk jsem slýchal různé "šťavnaté" příběhy z tanečních zábav. Jedna tancovačka měla takovou šťávu, že pak někomu vytahovali sekyrku z hlavy.

Pozitivní zážitek znamená dobrý konec. A dobrý konec znamená, že je to dobré pro všechny.

Existuje rychlý test, podle kterého poznáte, jestli váš zážitek byl pozitivní:

1) Bolí vás hlava nebo břicho? Pokud ano, pravděpodobně jste požili některé látky, které nepatří do vašeho organismu 0 bodů

2) Dověděli jste se něco pozitivního? Pokud ne, byla to ztráta času. 0 bodů

3) Pomohli jste někomu? Pokud ne, nepomohli jste ani sobě. 0 bodů

Pokud je součet vašich bodů 3, pak byl váš zážitek pozitivní. Kolikrát za život se vám to podařilo?

???

Existuje další test na pozitivní zážitky. Říká se mu "KANÁR V KLECI". I když některé z vás možná zklamu, dopředu musím říct, že se nejedná o žádný druh opojného koktejlíku nebo tak něco. Je to příběh.

Více...

Byl jednou jeden ....třeba pro změnu zase král, a ten měl kanára. Měl ho moc rád, a koupil mu nádhernou, zlatou klec. Dával mu zobání i pití, ale čím dál více se mu líbila ta nová zlatá klec. Začal ji každý den čistit a leštit, aby se leskla ještě více. Na kanárka mu zbývalo čím dál tím méně času. Občas mu zapomněl dát jídlo, občas vodu, a kanárek slábl. Přestal zpívat, jen seděl v rohu klece a apaticky mžoural očima. Králi to bylo divné a říká si: "Co se s tím kanárkem děje? Proč nezpívá? Možná je to tím, že má zanedbanou klec!" A místo aby dával kanárkovi pravidelně najíst a napít, začal čistit klec dvakrát denně.

Jednoho dne už byl kanárek tak zesláblý, že se ani nepostavil, jen ležel a skoro nedýchal. Král se lekl, a rychle zavolal šaška: "Podívej se na to, dvakrát denně mu leštím klec, a kanárek je slabší a slabší!" Šašek uviděl, co se stalo, obrátil oči navrch hlavy a říká králi: "Kolikrát jsi včera jedl a pil?" "Pokud vím, tak alespoň pětkrát." "A kolikrát sis leštil svoji královskou korunu?" "Ani jednou!" "A jak se cítíš?" "Dobře!" Tak to zkus udělat i s kanárkem, a uvidíš, jestli náhodou nezačne zase zpívat!" A jak řekli, tak udělali. Dali kanárkovi trochu vody, potom trochu kaše pro zesláblé kanárky, a za pár dnů kanárek zpíval na celý královský palác. A král si od té doby pamatoval, že to, co je v kleci, je důležitější, než samotná klec.

Už slyším vaše "a tohle jako bylo co?" No tohle bylo to, že hodně z nás si dnes plete klec s kanárem. Každou chvilku leštíme klec, a kanárek omdlévá hladem a žízní.

Klec je v tomto případě naše tělo, a kanárek představuje naše vlastní já, duši. 99 % zážitků, které dneska máme, slouží našemu tělu. Ale tělo je jen obal, jen stroj, něco jako auto. Auto je důležité, ale pokud v něm nesedí řidič, tak se samo nerozjede. Klec je důležitá, ale pokud je prázdná, nebo kanárek je polomrtvý, k čemu nám taková klec bude? Hřbitovy jsou plné prázdných klecí!

Takže test je jednoduchý: než sáhnete po nějakém zážitku, zeptejte se sami sebe: Leštím klec, nebo krmím kanárka? Starám se o dočasný obal, nebo sám o sebe tam uvnitř?

A tady jsme konečně u toho, co to znamená "pozitivní zážitky":

Jsou to věci, které se vztahují k našemu vlastnímu já.

POZITIVNÍ ZÁŽITKY jsou ty, které nás vedou k pochopení, že nejsme materiální tělo, a že na úrovni těla (hmoty) nemůžeme najít trvalé uspokojení.

Existuje bezpočet pestrobarevných festivalů, kde se společně zpívá, tančí, hraje divadlo, lidé se dobře baví, smějí se a jedí vynikající jídlo. Takové zážitky poznáte podle toho, že nikomu není na druhý den špatně, nikoho nebolí hlava, nikdo se neláduje masem plným adrenalinu, nikdo na sebe nekřičí, nepere se, nerozvádí se, neteče krev a nelítají láhve, sekery, nebo nože, ani nevybuchují bomby.

Hledejte párty, kde se dozvíte, jaké jsou vlastnosti duše, a co vlastně duše potřebuje k tomu, aby byla šťastná už v tomto životě.

Hledejte mejdany, kde pochopíte, jak duše přechází v tomto těle z dětství do mládí, dospělosti a do stáří, a jak v čase smrti přechází do dalšího těla.

Hledejte akce, kde se dozvíte, jak to udělat, abyste se nemuseli znovu narodit do světa, kde se stárne a umírá, a abyste se dostali do dimenze, kde nemusíte měnit jedno tělo za druhým podle svých "negativních chutí a zážitků".

Protože to je problém "negativních zážitků " – zvedají nám adrenalin a působí utrpení ostatním okolo, a nakonec i nám. Vemte si třeba jezení masa. Na to, abychom udrželi tělo v kondici, nepotřebujeme jíst maso. Ale protože maso dráždí smysly a dobře se tím pádem prodává, existuje silná propaganda, že jíst maso je dobré. Ale jak je to dobré pro zabitá zvířata? A jestli to není dobré pro ně, nemůže to být dobré ani pro nás, protože jsme součástí přírody, která funguje podle striktního zákona: co zaseješ, to sklidíš.

Proč si myslíte, že jezení masa je hlavní příčinou např. rakoviny tlustého střeva? Proč podle studie OSN z roku 2008 je produkce masa hlavní příčinou globálního oteplování? A víte o tom, že jezení masa je jedním ze čtyř pilířů násilí a válek? Proč? Protože maso zabitých zvířat je plné adrenalinu, který zvíře vypustí do oběhu v okamžiku násilné smrti. A tento adrenalin nám brání hledat společná řešení "výhra – výhra", a naopak nás nutí jednat jednostranně a agresivně tak, že dohoda je předem vyloučená.

Je to přesně tento adrenalin, který způsobí, že vás někdo přepadne a okrade. Je to stejný adrenalin, který způsobí, že násilník vytáhne nůž nebo pistoli. Je to tentýž adrenalin, který způsobí, že se odpálí terorista.

A další kamínek do skládačky – chov zvířat na maso je hlavní příčinou umělého nedostatku na této planetě, protože téměř polovina zemědělské produkce na světě skončí v žaludku zvířat, chovaných na maso. Přitom na jeden kilogram masa potřebujete 10 – 20 kilogramů kvalitních rostlinných surovin, které by jinak mohli přímo sníst lidé, kteří mají hlad.

A co je tedy příčinou NEGATIVNÍCH ZÁŽITKŮ a ZVÝŠENÉHO ADRENALINU?

Většina lidí dnes dává všechnu svoji energii jen do svého těla, tak jako se náš král staral jen o zlatou klec. Výsledkem je, že kanárek, v tomto případě naše vlastní já, neboli duše, omdlévá hlady. A co dělají nešťastné a hladové duše? Zoufale znovu a znovu leští klec, místo aby nakrmili kanárka.

Znáte to? Kolik lidí si každý večer řekne: "Dnes to pořádně rozjedu!" Někdo se na cestu posilní už doma, jiní posilují až na místě. Hospůdka, vinárna, herna, diskotéka.... Pijete jeden drink za druhým, pomalu se to začíná rozbíhat. S kámoši řešíte "životní témata ¨, nebo jen tak kecáte. A pak najednou: "Hele, holky!" Přisednete si, něco objednáte, Hahaha, holky hihihi, a jde se tancovat. Ten večer má tolik možných pokračování, ale rána jsou stejná: probudíte se, někdy kdoví kde, hlava není vaše, ta holka vedle taky ne, "mmmmmmm, nemáš cigáro?", pokud je sobota, neděle ráno, máte ještě štěstí, nemusíte do práce. Ale musíte vstávat! Kde mám peníze? Kolik jsem toho zase proch.......l? Zatracenej život...

Cokoliv, co se přímo nevztahuje na naše vlastní já, je skrytou a jedinou příčinou negativních zážitků. Je to jen leštění klece, a ani nám, ani lidem okolo to nepřináší pozitivní zážitky. Patří sem hektický životní styl, alkohol, cigarety, drogy, promiskuita, hazard a zabíjení zvířat.

Všechny tyto věci produkují nadbytečný adrenalin, napětí a konflikty.

Způsobují umělý nedostatek zdrojů, to je další adrenalin navíc, a působí to, že zapomínáme, kdo ve skutečnosti jsme.

Vlivem negativních zážitků zapomínáme, že uvnitř každého těla je duše, a že smyslem lidského života je spolupráce všech na duchovní úrovni, abychom mohli naplnit vyšší životní cíle.

ŘEŠENÍ JE JEDNODUCHÉ: ZJISTĚTE, CO JAKO DUŠE OPRAVDU POTŘEBUJETE, CO JSOU VAŠE POZITIVNÍ ZÁŽITKY, A PAK HLEDEJTE, KDE JE MŮŽETE ZÍSKAT A ZAŽÍT!

 

Text stránky články

Chcete vědět více? Napište nám!
 _____  _  _  _____   ______ __  __ 
 / ____|| | || | || | __ \\  /_  _// \ \\ / // 
/ //---`' | || | || | | \ ||  -| ||-  \ \/ // 
\ \\___  | \\_/ || | |__/ ||  _| ||_  \ //  
 \_____|| \____// |_____//  /_____//  \//  
 `----`  `---`  -----`  `-----`   `