O nás

Kdo jsme:

Reprezentujeme kulturní a vzdělávací hnutí určené k šíření duchovního poznání široké veřejnosti za účelem dosažení skutečné jednoty a míru ve světě. Jsme různorodý tým dobrovolníků nejen z České Republiky a Slovenska, ale i z tak vzdálených zemí jako je třeba Mexiko nebo Austrálie. 

Dobrovolník je člověk, který dělá určitou věc, protože ji má rád. Když máte něco rádi, přirozeně se o to chcete s tněkým podělit. Každé léto proto vyrážíme na dva až tři týdny dlouhý mírový pochod, abychom se o naší kulturu a poznání podělili s ostatními.

Naše mise:

Připomínáme lidem to, co nás všechny spojuje. Většinou si myslíme, že nás spojuje země narození, barva pleti, náboženství, nebo naše záliby. Tato hlediska  se ale týkají našich těl, která jsou dočasná. Skutečná jednota nemůže být založena na dočasných věcech.

Učenci dávnověku nám říkají, že svou podstatou jsme duše, která se liší od hmotného těla. Už v tomto životě můžeme pozorovat, že se od svého těla lišíme. Když jsme se narodili, měřili jsme okolo 50 centimetrů a o dvacet let později měříme 170. Změnili jsme se my jako osoba? Ne, změnil se jen vnější obal.

Když pochopíme, že nejsme tato těla, ale věčné duše, můžeme se vztahovat stejně k lidem nejrůznějších ras, vyznání i povah, a také ke zvířatům a ostatním živým tvorům. Toto je hlavní myšlenka Pádajátry.

 

Poznejte více:

Naše cíle:

Společně přinést poznání o duši do každého města a vesnice v České Republice.
Vážným zájemcům poskytnout možnost dalšího duchovního vzdělávání a rozvoje.
Využitím volské síly ukázat, jak si lidé a zvířata mohou být vzájemně prospěšní.

Naši partneři: